Činnosti provádíme v dopoledních hodinách a jsou součástí ŠVP 31. MŠ – zdarma

Anglický jazyk       součást ŠVP PV 31. MŠ – zdarma             předškoláci

Garanty jsou pí. učitelky: Bc. Petra Abidi, Klára Piherová, Šárka Matějková, Irena Petrášová

Seznamování bude probíhat s ohledem na komplexní rozvoj dítěte.

•      Opakování slovní zásoby
  •      Budování komunikačních interakcí uvnitř skupiny
  •      Důležitá je motivace dětí a není podstatné, zda se všechny děti zapojí. I dítě, které mlčí, může poslouchat a učit se.
  •      Použití flashcards – obrázek nese význam slova
  •      Použití classroom English ( fráze používání opakovaně při běžných činnostech, doprovázení gesty )
  •      Nesnažíme se používat AJ za každou cenu
  •      Gramatická pravidla nevysvětlujeme

Hudebně – pohybové činnosti     součást ŠVP PV 31. MŠ – zdarma        3. třída

Garanty jsou pí. učitelky: Jaroslava Špísová, Mgr. Lenka Balážová

Cílem je u dětí rozvíjet pohybové dovednosti – koordinace pohybů, sladění pohybů s rytmem a hudbou. U dětí bychom chtěli probudit zájem o lidovou tvorbu, aby získaly prožitek ze společného zpívání, překonaly komunikační bariéry a citlivě vnímaly písně.

Výtvarné a pracovní činnosti „Dovedné ručičky“       - zdarma, příležitostně v každé třídě

Garanty jsou pí. učitelky: Veronika Šímová, Kristýna Moulisová, Jaroslava Špísová, Klára Piherová

Budeme u dětí rozvíjet nejen tvořivost, estetické vnímání, šikovnost……..

Děti budou mít možnost seznamovat se s vlastnostmi různých materiálů, s možnostmi jejich využití a s novými technikami.

Největší důraz však bude kladen na podněcování dětí k radosti z tvůrčí práce a vzájemného úspěchu a ocenění.

Učí nás i počítač a digitální hračky (interaktivní tabule, Bee-Bot, tablet, apod.)                                 - zdarma

Garanty jsou pí. učitelky: Mgr. Lenka Balážová, Veronika Šímová

Cílem je: seznámit děti s variacemi funkcí na interaktivní tabuli v souladu s interaktivním vzděláváním dětí předškolního věku a mimo jiné i v rámci přípravy na školu.

S dětmi se bude pracovat individuálně, v menší skupině podle podmínek MŠ, čas si budou po vzájemné dohodě určovat učitelky na třídách.

Logopedická prevence                           celá MŠ

Garantem je pí. učitelka Irena Petrášová

Cílem je: děti s vadou řeči včas doporučit k nápravě řeči pod vedením klinického logopeda.

Dle zájmu rodičů možností nabízíme procvičování v MŠ.

Zájmový kroužek „Malý zahradník“                              zdarma          předškoláci

Garanty jsou pí. učitelky Bc. Petra Abidi, Irena Petrášová

Cílem je: děti se na kroužku učí pečovat o rostlinky, učí se, jak rostliny vypadají a co potřebují k životu. Poznají, kdy se jaká kytička, bylinka, zelenina, ovoce sází nebo seje. Společně nakoukneme pod pokličku bylinkám a jejich účinkům, jedovatým rostlinám i rostlinám okrasným. Společnými silami vytvoříme herbář.